" Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. "

Oscar Wilde

Shirodhara - masaż głowy 

odnowa emocjonalno-mentalna

uwalnia od napięć i stresu

bony podarunkowe - Dzień Mamy

dla najbardziej wyjątkowej osoby 

 

 

olej sezamowy

z natury rozgrzewający

wspomaga oczyszczanie z toksyn

Aromaterapia- RainDrop Technique®

RainDrop Technique® - Krople Deszczu jest masażem aromaterapeutycznym, który polega na nakładaniu najwyższej jakości olejków naturalnych klasy terapeutycznej, którą opracował dr Gary Young w 1980 r , założyciel Young Living Essential Oils.


Krople Deszczu jest to rytuał starożytnego systemu uzdrawiania Indian Lakota i masażu tybetańskiego wykorzystujących punktów odruchowych Vita Flex- witalność przez odruch. Uciskanie punktów powoduje uwalnianie ładunku elektrycznego przez ciało. Napięcie produkowane przez punkty Vita Flex indukuje prąd wzdłuż nerwów. Molekuły olejków eterycznych mają również z natury właściwości elektryczne i takie poruszają się wzdłuż nerwów. Choroba to często rezultat zablokowania drogi nerwowej. Cząsteczki olejków wprowadzają do komórek duże ilości tlenu. Działają poprzez receptory i wpływają na układ limbiczny i przysadkę mózgową, dzięki czemu odbudowują zdrowie na poziomie somatycznym oraz psychoemocjonalnym.


Olejki są nakładane na stopy i kręgosłup z wysokości około 15 cm jak krople deszczu. Raindrop Technique wzmacnia układ odpornościowy, nerwowy , mięśniowy , szkieletowy, rozluźnia napięte mięśnie pleców i jest bardzo relaksująca. Poprawia witalność poprzez specjalne dobrane olejki terapeutyczne: tymianek ,oregano, bazylia, mięta pieprzowa, cyprys, wintergreen oraz mieszanka Valor i Aroma Siez .


Korzyści z terapii mogą być dopiero widoczne po upływie kilku godzin lub dni. Terapia stymuluje detoksykacje ciała i zaleca się aby po terapii pić dużo wody i unikać takich płynów jak woda gazowana, kawa czy alkohol.

 

Shirodhara - ajurwedyjski masaż głowy

Shirodhara jest jednym z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich, uważana za technikę odmładzającą cały organizm. Jest to zabieg znany w procesie Panchakarma jako shodana, który wspomaga proces eliminacji źródła powstałych schorzeń.

Polega on na masażu strumieniem ciepłego oleju sezamowego lub mleka całego obszaru głowy. Zabieg obejmuje głowę, czoło oraz punkty witalne, które w ajurwedzie zwane są „marma”. Dużą uwagę poświęca się jednemu z istotniejszych punktów (maha marma) tzw.”czakrę brwiową / trzecie oko” (w saskrycie Sthapani), który znajduje się nad i pomiędzy łukami brwiowymi. Ciepły olej przepływający przez punkty witalne obszaru głowy równoważy pracę całego organizmu, podnosi jego witalność. Wspomaga leczenie zaburzeń układu nerwowego i hormonalnego. Poprawia cyrkulację krwii obszaru głowy, stąd wpływa korzystnie na migrenowe bóle głowy, nadciśnienie, problemy z zatokami, zaburzenia słuchu i wzroku, bezsenność. Wygładza zmarszczki na czole, działa wzmacniająco na skórę oraz włosy.

Wspomaga proces regeneracji nie tylko fizycznej, ale i mentalnej: pomaga w redukcji stresu oraz negatywnych emocji, przynosi głęboki spokój oraz jasność umysłu, pomaga pogłębiać świadomość samego siebie, wpływa na koncentrację oraz pamięć.

Shiroabhyanga - ajurwedyjski masaż głowy i obręczy barkowej

Ajurwedyjski masaż głowy wykonywany jest z użyciem naturalnego ciepłego oleju amla lub kokosowego. Głowa jest bardzo ważną częścią ciała, znajdują się w niej organy zmysłu jak oczy, uszy, nos i język. Masaż głowy regeneruje wszystkie te organy zmysłów, wspomaga ich prawidłowe i harmonijne funkcjonowanie. Odżywia, nawilża i wzmacnia cebulki włosów oraz skórę głowy, poprawiają również dopływ krwi do głowy, odpręża mięśnie i włókna nerwowe.

Praca nad takimi obszarami jak szyja i barki, gdzie stres wpływa na główne grupy mięśni, przynosi natychmiastową ulgę. Poprawia się wydolność układu krążenia i układu limfatycznego, toksyny z napiętych mięśni są eliminowane, powraca ich elastyczność i płynność ruchów.

 Masaż głowy, nie tylko uwalnia nagromadzony stres, ma również zbawienny wpływ na całe ciało, ale przede wszystkim i na psychikę. Przynosi poczucie wewnętrznego odprężenia, spokoju, równowagi.

Regularny masaż głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej.

Abhyanga - tradycyjny masaż ajurwedyjski

Masaż ten jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającego i odmładzającego zwanego „Panchakarma”. W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą limfę i energię oraz spowodować swobodny jej przepływ wewnątrz. Pobudza i tonizuje pracę wszystkich narządów oraz układów: m.in. krążenia, limfatyczny. Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem.

Abhyanga odżywia ciało, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną, zapewnia dobry sen, co wszystko razem wzię

te przedłuża życie. Jest stosowany przy leczeniu wielu chorób, rekowalescencji, stresie, napięciach mięśniowych, sztywności.

Obejmuje masaż głowy, masaż całego ciała ciepłym olejem sezamowym lub indywidualnie dobranym olejem w zależności od typu konstytucyjnego (doszy).

Wykonywany jest przez jedną lub dwie osoby ( na tzw. dwie lub cztery ręce ).

Jambira Pinda Sveda - ajurwedyjski masaż stemplami bawełnianymi

Masaż ten zaliczany jest do grupy tradycyjnych masaży ajurwedyjskich. Przez zastosowane składniki oraz przebieg masażu należy do zabiegów redukujących i napotnych. Jest to skuteczny zabieg pielęgnująco -regenerujący wspomagający zwalczanie cellulitu.

Dzięki temu masażowi znacznie poprawia się stan i napięcie skóry, redukuje się poziom tkanki tłuszczowej oraz zostaje przyspieszony proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Po zabiegu skóra jest odświeżona, zregenerowana i jedwabiście gładka, ciało staje się miękkie i odprężone. 

Nuad Phaen Boran - tradycyjny masaż tajski

 

W masażu tym można dostrzec podobieństwo do akupunktury z tradycyjnej medycyny chińskiej, aczkolwiek tutaj stymulacja tych samych punktów następuje wyłącznie przy pomocą dotyku.

Dotyk ten polega na powolnym i rytmicznym uciskaniu konkretnych obszarów na ciele w celu rozluźnienia mięśni i stawów a następnie ich rozciąganiu by zwiększyć i zakodować w ciele nowy zakres ruchów.

Łączy on w sobie techniki z akupresury i shiatsu oraz postawy rozciągające, otwierające i rozluźniające powiązane z asanami jogi.

Tajski masaż stóp

 

Mimo, iż nazwa mówi o stopach, to masaż ten obejmuje nie tylko je. Rozpoczyna się on od nałożenia na skórę stóp i łydek rozgrzewających balsamów i delikatnego rozluźnienia mięśni. Następnie stopy owijane są w ciepłe ręczniki i dopiero tak przygotowane, poddawane są masażowi.

Obejmuje on podeszwy i grzbiet stopy oraz palce i kostki. Prócz tego ujęte są łydki i okolice kolan. Oprócz punktowej pracy na receptorach masaż ten zawiera wiele przyjemnych elementów relaksujących oraz rozciągających mięśnie i ścięgna, które w sposób bezpośredni przenoszą pracę na stopach na całe nogi i kręgosłup.

Terapia w dźwiękach grających mis z Nepalu

 

Terapia ta polega na głębokim komórkowym masażu organizmu, gdyż wibracje grających mis docierają tam, gdzie nie był w stanie dotrzeć inny masaż. Przez jedyne w swoim rodzaju mechanizm działania, masaż misami oddziałuje dosłownie na cały nasz organizm.

Stąd jest to idealne rozwiązanie na wszelkie rodzaje napięć nie tylko w zakresie mięśniowym, bólu jednorazowego, czy przewlekłego, ale również na stany psychicznego zmęczenia, stresy, bezsenność, depresje czy nerwice. Pobudza zdolności twórcze, kreatywność i zdolność koncentracji, przynosi ukojenie po ciężkich pracach umysłowych.